środa, 2 lipca 2014

Miejsce akcji. Letnie działania wokół Starej Kordegardy.


Stara Kordegarda gości w lipcu niemało atrakcji. Zapraszamy na wydarzenia związane z festiwalem Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival. W pięknym otoczeniu odbędą się:MUZYCZNE 9 MIESIĘCY - JOGA DLA KOBIET W CIĄŻY W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH

W SOBOTY (5, 12, 19 lipca) o godzinie 11:00 zapraszamy na jogę dedykowaną kobietom w ciąży. Wstęp wolny. Prosimy o przyniesienie mat  do ćwiczeń i o wygodny strój.

Zajęcia będą doskonałą okazją, aby poprawić funkcjonowanie układu krążenia, wzmocnić mięśnie rąk i nóg. Podczas sesji panie poznają technikę prawidłowego oddychania. Ćwiczenia ukoją ból dolnego odcinka pleców, pozwolą się zrelaksować i wyciszyć.
Zajęcia są przeznaczone dla kobiet od 12 tygodnia ciąży. Sesje będą odbywać się w Strefie leżakowania przy Starej Kordegardzie, w razie deszczu - w namiocie w podkowie Podchorążówki. 

Zajęcia poprowadzi Katarzyna Zasławska-Kowal - nauczycielka Vinyasa  Flow Yogi.  Instruktorka rekreacji ruchowej ze specjalnością w Hatha Jodze, posiada certyfikat ze szkolenia Aktywność Fizyczna Kobiet w Ciąży.SPOTKANIA MUZYCZNE NA LEŻAKACH WOKÓŁ TWÓRCZOŚCI KAROLA SZYMANOWSKIEGO Z JANEM POPISEM 


W SOBOTY (12, 19 lipca) o godz. 16.00 zapraszamy na spotkania z Janem Popisem. W swobodnej, leżakowej atmosferze będziemy rozmawiać o muzyce w najlepszym wydaniu. Wstęp wolny.

12 lipca
Ź r ó d ł a, jako inspiracje najbardziej oryginalne i pierwotne – to przede wszystkim folklor i tradycja historyczna. To one, mocą swej czystości sprawiły, że muzyka nabrała innego jeszcze wyrazu. U Szymanowskiego jest to przede wszystkim potęga Tatr ale też i subtelna niuansowość, jakby „koronkowa” - pieśni kurpiowskich.

19 lipca
T a n i e c, można by rzec, był i jest od początku istnienia muzyki. Jako żywioł i jako siła sprawcza, jako styl i jako gest (barokowa sarabanda), jako znak i wyróżnik narodowości w muzyce (Chopin i jego mazurki), jako przejaw niespożytej energii (Bolero Ravela). Szymanowski dość długo „mocował się” się z tańcem, zanim nie dotarł do krystalicznych źródeł bijących z Tatr.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz