czwartek, 17 maja 2012

Noc Muzeów w Łazienkach

Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza na Noc Muzeów. W nocy z 19. na 20. maja br. odkryjemy kolejne tajemnice letniej rezydencji króla Stanisława Augusta – wielkiego mecenasa i kolekcjonera sztuki.
Noc Muzeów 2012 – Muzeum Łazienki Królewskie
Michał Anioł w Łazienkach Królewskich
Inauguracja partnerskiego projektu Michał Anioł w Warszawie. Gipsowe kopie mistrza.
Na Noc Muzeów Muzeum Łazienki Królewskie przygotowało wspólny program z Zamkiem Królewskim, Muzeum UW i PZU.
W 2012 roku przypada 500-lecie ukończenia przez Michała Anioła fresków na sklepieniu Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie. Muzeum Łazienki Królewskie i Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego w Noc Muzeów 19 maja prezentują wspólny projekt pt. Michał Anioł w Warszawie. Gipsowe kopie mistrza.
W Pałacu na Wyspie Łazienek Królewskich i w Sali Kolumnowej Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego eksponujemy siedem kopii dzieł artysty. W zbiorach Łazienek Królewskich znalazły się w latach 30. XX wieku, dołączając do kolekcji odlewów gipsowych zgromadzonej przez Stanisława Augusta. 
Mecenas Łazienek Królewskich aktywnie włączył się w organizację Nocy Muzeów. Dla Łazienek Królewskich i Zamku Królewskiego zorganizował dźwiękowo-wizualne pokazy przed Pałacem na Wyspie i przed Pałacem pod Blachą, konkursy fotograficzne. W Noc Muzeów, pomiędzy Łazienkami Królewskimi oraz Zamkiem Królewskim będą kursowały bezpłatne autobusy, w tym jeden stylizowany ze specjalnie zaaranżowanym wnętrzem - „Podroż w czasie”.

Program Nocy Muzeów 2012:

1. Zwiedzanie przy świecach
Pałac na Wyspie g. 19:00-2:00
W klimacie rodem z osiemnastowiecznej rezydencji królewskiej, przy blasku nastrojowych świec zapraszamy na niezwykłe zwiedzanie Pałacu na Wyspie. W każdej Sali będzie można spotkać „żywą rzeźbę”, która zdradzi kilka tajemnic królewskiej kolekcji Stanisława Augusta.
W Sali Salomona wystawiona zostanie XIX -wieczna, gipsowa kopia Piety, Michała Anioła. 
Wstęp na „Zwiedzanie przy świecach” jest wolny.
W celu usprawnienia zwiedzania Pałacu na Wyspie, istnieje możliwość wcześniejszego odebrania wejściówek na konkretną godzinę. Wejściówki można odebrać od czwartku 17. maja do soboty 19. maja w Kasie Głównej Muzeum (w pawilonie zachodnim Pałacu na Wyspie).

2. Koncert grupy Deep Forest
Pod Pomnikiem Chopina g. 21:00
Koncert zespołu założonego przez dwóch francuskich muzyków Erica Mougueta i Michela Sancheza. Tworzą muzykę elektroniczną, inspirują się wątkami etnicznymi z rożnych miejsc świata.
Wstęp wolny.

3. Noc Duchów - UWAGA BRAK MIEJSC
Miejsce spotkania: Stara Kordegarda g. 20:00-23:00
Niezwykła przygoda dla dzieci w ogrodach łazienkowskich. Wszystkich dzielnych poszukiwaczy przygód zapraszamy na edukacyjny spacer z latarkami, podczas którego będziemy śledzić rzeźby plenerowe. Kto wie, może któraś z nich przemówi?
Prosimy zabrać ze sobą latarki i dobry humor.
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.
UWAGA - BRAK MIEJSC
Ze względu na duże zainteresowanie będziemy powtarzać Noc Duchów w najbliższych letnich miesiącach. Prosimy o śledzenie naszej strony www i funpage na facebooku:
www.facebook.com/OEM.LAZIENKI

Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz