poniedziałek, 12 marca 2012

Wiosna śpi w Łazienkach

Nie śpią za to Ikony Łazienek, czyli cykl dla dorosłych, będący próbą interpretacji Muzeum poprzez postacie, które tworzyły to miejsce za czasów jego świetności: Stanisław August, Wojciech Bogusławski i Marcello Bacciarelli. Projekt koncentrować się będzie przede wszystkim na problematyce wizerunku, sposobach jego kształtowania oraz mocy, jaka tkwi w społecznym postrzeganiu osoby lub miejsca.
17.03 g. 14:00
Przepis na aktora – czyli, co łączy Bogusławskiego z Gombrowiczem?
Miny! Spotkanie będzie rodzajem teatralnego eksperymentu, sytuacją niecodzienną, twórczym zderzeniem tekstów i osobowości teatralnych z XVIII i XX wieku, pretekstem do refleksji nad figurą aktora – jej historyczną i kulturową ewolucją.

Zajęcia prowadzą:

KATARZYNA JABŁOŃSKA-KUŚMIEREK – animatorka kultury, pedagożka teatru, redaktorka. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskiej oraz wiedzy o teatrze na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicz w Warszawie. Pracuje w Teatrze Narodowym, gdzie prowadzi lekcje teatralne według autorskiego programu. Prowadzi warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

AGATA PIETRZYK - animatorka kultury, kulturoznawca, edukatorka muzealna. Absolwentka Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Na stałe pracuje w Ośrodku Edukacji Muzealnej Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Współpracuje m.in. z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego.

Zapisy: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl lub 22 50 60 104
>>>więcej o cyklu Ikony Łazienek


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz