poniedziałek, 5 września 2011

Spacery wolontariuszy po Łazienkach


Ośrodek Edukacji Muzealnej Łazienek Królewskich prowadzi w ramach programu „Wolontariat z kulturą!” spacery tematyczne po ogrodach Łazienek Królewskich. Każdy z obecnych na nich wolontariuszy przygotowuje informacje dotyczące przydzielonego mu tematu, a następnie dzieli się nimi z innymi uczestnikami.
Spacery mają na celu zintegrowanie grupy wolontariuszy uczestniczących wspólnie w projekcie Stacja Kordegarda, ale przede wszystkim pomóc poznać to niezwykłe miejsce znajdujące się w samym sercu Warszawy.
Każdy ze spacerów dostarcza nam niezwykłych doświadczeń, wiedzy i – co najważniejsze, odkryć na nowo tę królewską letnią rezydencję króla.  


fot. wolontariusz Robert Pawluczyk
Serdecznie zapraszamy do śledzenia na bieżąco blogowych relacji i rewelacji o samych spacerach jak i działalności grupy wolontariackiej Łazienek Królewskich.

Po co mamy jechać do Egiptu czy starożytnej Grecji skoro wystarczy wybrać się na spacer do WARSZWSKIEJ letniej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – Łazienek Królewskich? Dnia 5 sierpnia mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w wyjątkowo sympatycznym spacerze. Przechadzając się królewskimi drogami, niczym dworzanie  królewscy, podziwialiśmy pawilony świątynne gdzie czas zatrzymał się w miejscu, a my mogliśmy zatrzymać się razem z nim…
Oprócz wspaniałych widoków i mnóstwa informacji, którymi zdołaliśmy się wzajemnie podzielić, my - WOLONTARIUSZE spędziliśmy ze sobą mile czas. Nasza radość udzieliła się nawet panu ogrodnikowi (którego z tego miejsca serdecznie pozdrawiamy i życzymy wiele dobrego). Za duże szczęście możemy uznać fakt, że mamy tuż obok tak wyjątkowe miejsce… I LOVE łazienki królewskie
- wolontariuszka Zuzia Buzow 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz