czwartek, 17 lutego 2011

Łazienki Krainą Fauna

Pewnego styczniowego popołudnia, gdy projekt Kraina Fauna istniał jedynie w zamyśle, koordynatorka projektu, powiedziała: „Pamiętam, gdy jako dziecko, oglądając Opowieści z Narnii, wywarła na mnie wrażenie scena, w której dziewczynka przechodzi przez szafę prowadzącą do równoległego, magicznego świata”. To właśnie ta scena stała się punktem wyjścia do stworzenia warsztatów fotograficznych dla dzieci, które odbyły się we wtorek i środę w Łazienkach, i zostaną powtórzone w nadchodzącym tygodniu. 

Podczas wtorkowych warsztatów, po rozmowie na temat równoległych światów oraz obejrzeniu sceny z filmu, ogród łazienkowski stał się magiczną krainą, Krainą Fauna. Wkroczyły do niej dzieci z aparatami fotograficznymi, aby udokumentować fantastyczne i tajemnicze zakątki Łazienek. Wiewiórki i pawie stały się towarzyszami przygody, dziuple stanowiły drzwi do kolejnych łazienkowskich pomieszczeń, a gałęzie drzew przypominały upiorne dłonie, które, mamiąc, namawiały dzieci do zapuszczania się w głąb parku.

Gorąco zachęcamy do bliższego zapoznania się z projektem Kraina Fauna poprzez zdjęcia znajdujące się w zakładce "Galeria".
MS

Projekt: Kraina Fauna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz