środa, 14 sierpnia 2013

Królewscy Przyrodnicy na start! Zakładamy klub.


Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza młodych odkrywców natury na cykliczne zajęcia przyrodnicze w królewskich Ogrodach.

Jeśli Twoje dziecko interesuje się przyrodą, głośno zastanawia się, co kryje się wewnątrz roślin, pyta, po co wężom łuski, a wiewiórce ogon, to wszystko wskazuje na to, że ma zadatki na młodego badacza przyrody.

Jeśli ponadto zależy Ci, żeby Twoja pociecha spędzała więcej czasu na łonie przyrody, a nie przed ekranem telewizora, zapisz Ją do Klubu Królewskich Przyrodników w Łazienkach Królewskich. Pod opieką doświadczonego biologa będziemy eksplorować zabytkowe Ogrody Łazienek, w których natura spotyka się z kulturą. Okiem i szkiełkiem zbadamy ich florę i faunę. Dowiemy się, co tak naprawdę w trawie piszczy i dlaczego przyroda zaskakuje nas niezwykłymi kolorami, zapachami i dźwiękami. Będzie odrobina informacji z historii nauki, a także nieco naukowych nowinek. Przekonamy się, że fascynujący świat zwierząt i roślin był inspirujący również dla nadwornych artystów króla Stanisława Augusta.

Do Klubu zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat, którym niestraszne są zajęcia bez mamy i taty. Rodziców zachęcamy, żeby w tym czasie przejrzeli biblioteczkę z najnowszymi publikacjami Muzeum Łazienki Królewskie. Wszystkie pozycje dostępne w centrum edukacyjnym w Ermitażu.
Bilet : 12 zł od osoby za spotkanie
Prosimy o rezerwacje pod adresem: d.kucharski@lazienki-krolewskie.pl

PROGRAM SPOTKAŃ I PRZYGÓD W KLUBIE KRÓLEWSKICH PRZYRODNIKÓW:

W NOCY WSZYSTKIE MRÓWKI SĄ CZARNE – zajęcia wieczorową porą
20 sierpnia godzina 21.00, Ermitaż

Ogromna liczba zwierząt staje się aktywna właśnie wtedy, gdy smacznie śpimy. Kto buszuje wśród opadłych liści? Kto fruwa między konarami drzew? Jakie dziwolągi przylatują do każdego źródła światła? Najłatwiej się o tym przekonać wyruszając na nocny spacer z latarkami, podczas którego zamienimy się w uważnych obserwatorów życia łazienkowskiej natury po zmroku.
ARACHNE W OGRODZIE, CZYLI O PAJĄKACH SŁÓW KILKA
27 sierpnia godzina 11.00, Ermitaż
Pająki były w wielu kulturach symbolami bądź to szczęścia, bądź zła. We współczesnym świecie przeważa pogląd, że są to groźne i krwiożercze stwory. Na naszych zajęciach poznamy prawdę o pająkach i ich roli w naszym ekosystemie. Po tym spotkaniu już żadne dziecko nie będzie się bało tych niezwykłych bezkręgowców! 
PROWADZĄCY: mgr Dariusz Kucharski - absolwent Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Głównym obszarem jego zainteresowań jest biologia i ekologia bezkręgowców, głównie owadów i pajęczaków. Przybliża też innym świat tych niezwykłych organizmów m. in. jako autor artykułów popularno-naukowych oraz redaktor największego, polskiego portalu poświęconego egzotycznym zwierzętom - www.terrarium.pl. Jako edukator prowadził warsztaty i wykłady m.in. w Ogrodzie Botanicznym PAN i dla Uniwersytetu Dzieci w Warszawie. Jest częstym gościem przyrodniczych audycji radiowych, głównie „Zagadkowej Niedzieli” w Programie Trzecim Polskiego Radia. Pasjonuje się również podróżami w odległe rejony świata, najczęściej z dala od popularnych szlaków turystycznych. Makrofotografia, fotografia przyrodnicza i krajobrazowa to jego ulubione style. Razem z żoną, Kornelią Kucharską, są autorami kilkunastu indywidualnych wystaw. Ich zdjęcia można znaleźć w wielu książkach i wydawnictwach.
fot. D. Kucharski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz