poniedziałek, 4 lutego 2013

Startujemy z nowym projektem - ruszamy w podróż!
Zapraszamy do projektu „Podróże Pani Batowskiej” pozawarszawskie muzea z województwa mazowieckiego.
Nabór trwa do 15 lutego 2013.

Wszystko zaczęło się od XVIII wiecznej biblioteczki podróżnej hrabiny Doroty Batowskiej, przechowywanej w Łazienkach Królewskich. Jej współczesna replika wypełniona nowoczesnymi nośnikami dźwięku i obrazu będzie wędrować po muzeach na Mazowszu wraz z animatorami kultury związanymi z Łazienkami. Zapraszamy do wspólnej podróży!

W projekcie weźmie udział 5 pozawarszawskich MUZEÓW wyłonionych w otwartym naborze. W każdej z placówek odbędą się warsztaty dla DZIECI/MŁODZIEŻY (do 15 lat) z okolicznej szkoły. Zajęcia będą przenosiły w świat kultury XVIII wieku przy użyciu repliki zabytkowej biblioteczki podróżnej, wypełnionej elementami poruszającymi zmysły, z udziałem nowych technologii. Na zakończenie projektu dzieci będą zaproszone do przyjazdu do Warszawy na drugą część warsztatu w oryginalnej XVIII wiecznej scenerii Łazienek. Finałem projektu, zgodnym z ideą podróży, będzie opowieść o wizycie w Łazienkach realizowana przez dzieci w 5 miejscowościach w ramach Tygodnia Akademii Orange.

Równolegle projekt adresowany jest do MUZEALNIKÓW. W każdej z 5 placówek przeprowadzona zostanie wizyta-rekonesans, podczas której wspólnie z animatorami kultury muzealnicy określą swoje zasoby. Ich muzeum zostanie sfotografowane przez młodych fotografów, a pracownicy staną się bohaterami wywiadu dotyczącego potencjału edukacyjnego w ich ośrodku. Wezmą też udział w warsztatach z dziećmi odbywających się na terenie ich placówki. Na zakończenie projektu muzealnicy spotkają się w Warszawie na warsztatach przygotowanych specjalnie dla nich przez Muzeum Łazienki Królewskie.

Organizatorem projektu jest Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie w partnerstwie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Fotoreporterów Sputnik. Patronatem medialnym objął nasze działania portal CzasDzieci.pl.

Projekt realizowany jest w ramach programu Akademia Orange.  

Więcej o projekcie a także formularz zgłoszenia: podrozepanibatowskiej.wordpress.com/wez-udzial-w-projekcie/
NA ZGŁOSZENIA CZEKAMY DO 15 LUTEGO 2013. 

Wszelkich informacji udzielają pracownicy Ośrodka Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie:
Agata Pietrzyk: 22 50 60 104, a.pietrzyk@lazienki-krolewskie.pl
Marzena Michałek: 22 50 60 043,
m.michalek@lazienki-krolewskie.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz