piątek, 6 lipca 2012

Mistrzowie ilustracji - zapraszamy na wystawę


wystawa otwarta w dniach 8.07-31.07 g. 9:00-18:00 Stara Kordegarda

wstęp wolny

Pamiętacie Gucia i Cezara, Joachima Lisa i pana Poppera?
Ośrodek Edukacji MŁK i Wydawnictwo Dwie Siostry zapraszają na wystawę najznakomitszych ilustratorów polskiej literatury dziecięcej. Przez cały lipiec w centrum edukacyjnym w Starej Kordegardzie prezentować będziemy ilustracje, które wiele pokoleń pamięta z dzieciństwa.

Wystawa jest kontynuacją twórczej współpracy Ośrodka Edukacji MŁK i Wydawnictwa Dwie Siostry, rozpoczętej wydaniem nagrodzonego przewodnika edukacyjnego 'Kto to widział'?

Wystawie towarzyszyć będą dwa spotkania warsztatowe przygotowane przez Ośrodek Edukacji MŁK, na których poza spotkaniem z jednym z Mistrzów Ilustracji spróbujemy swoich sił jako ilustratorzy.
8.07 (niedziela) g. 15:00
22.07 (niedziela) g. 15:00
warsztaty poprowadzi: ZOFIA DZIUBIŃSKA - artysta grafik, malarka, edukatorka muzealna. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom z Grafiki Warsztatowej), Accademia di Belle Arti (Malarstwo) i Universita per Stranieri di Perugia (kulturoznawstwo) we Włoszech. Na stałe pracuje w Ośrodku Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Współpracuje z Laboratorio d'Arte Grafica di Modena we Włoszech. Uczestniczka ponad 30 wystawach zbiorowych i 7 indywidualnych w kraju i za granicą. Laureatka licznych nagród i wyróżnień (w tym m.in. Stypendium Prezesa Rady Ministrów).

Zapisy: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl
Na wystawie będzie można zakupić wszystkie książki z kolekcji Mistrzowie Ilustracji Wydawnictwa Dwie Siostry.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz