wtorek, 19 czerwca 2012

Utkać wakacje - intensywny kurs letni dla dorosłych


Nawiązując do znakomitych tradycji związanych z historycznymi technikami tkackimi,przygotowaliśmy wspólnie z Manufakturą Królewską profesjonalny miesięczny kurs tkacki prowadzony przez panią Joannę Owidzką.
Kurs odbywać się będzie we wszystkie weekendy lipca 2012 i zakłada 24 godziny warsztatowe realizowane w Manufakturze Królewskiej.

Pierwsza część warsztatów będzie opierać się o specjalne ćwiczebne ramki, aby oswoić techniki pracy z tkaniną, a w drugiej części kursu uczestnicy przejdą na krosna i będą realizować fragment historycznego wzoru tkaninowego w oparciu o przygotowany projekt. Uczestnicy będą pracować w oparciu o techniki: splotu płótna, splot rypsowy i sumakowy. Wynikiem będzie zrobiona samodzielnie tkanina o historycznym wzorze. Uczestnicy kursu otrzymają stosowny certyfikat.

Organizatorzy: Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie oraz Manufaktura Królewska
Termin: 7-29 lipca 2012
Miejsce: Manufaktura Królewska w Łazienkach Królewskich
Osoba prowadząca: Joanna Owidzka
Koszt: 600zł
Ilość osób: 8
Zgłoszenia: warsztaty@lazienki-krolewskie.plJOANNA OWIDZKA
Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i zagranicą.
Tkaniną artystyczną zajmuje się od 1980 roku. Od 1992 roku jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków.
Wielokrotna uczestniczka plenerów tkackich organizowanych przez środowiska twórców sztuki włókna. Swobodnie tworzy i eksperymentuje stosując naturalne i sztuczne materiały tkackie. Dzieli swój czas także na wspólną pracę z młodzieżą niewidomą i niedowidzącą. Głównym zainteresowaniem artystki jest adaptacja dawnych wzorów i technik tkackich do współczesnej tkaniny artystycznej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz