czwartek, 5 kwietnia 2012

Witajcie u siebie! Witajcie na wystawie!
Wystawa „Witajcie u siebie” to zakończenie projektu artystycznych warsztatów fotograficznych i wideo oraz działań kreatywnych dla seniorów, które odbywały się w Ośrodku Edukacji Muzealnej Muzeum Łazienki Królewskie w okresie wrzesień 2011-marzec 2012. Program „Witajcie u siebie” powstał z myślą o seniorach i ich osobistych relacjach związanych z Łazienkami Królewskimi.
Do udziału w cyklu warsztatów zaprosiliśmy osoby, dla których Łazienki są miejscem wspomnień i niesamowitych przeżyć. Uczestnicy warsztatów „Witajcie u siebie” to także osoby pełne twórczej pasji i kreatywnych pomysłów, które stworzyły własne dzieła sztuki pod czujnym okiem artystki Julity Paluszkiewicz i fotografa Macieja Stępińskiego. Wystawę tworzą jednak nie tylko indywidualne spojrzenia na Łazienki Królewskie. To także przeplatające się, pełne emocji opowieści o miłości, codzienności, przemijaniu i radości czerpanej z najdrobniejszych zdarzeń. Prace seniorów zachwycają szczerością i prostotą.

Inicjatorką projektu jest Magdalena Lewna – Kierownik Ośrodka Edukacji Muzealnej Muzeum Łazienki Królewskie, której działania dotyczące projektu wspierała Agnieszka Doniec.

Witajcie u Siebie – wystawa poprojektowa
Wystawa otwarta w dniach 30.03-23.04.2012 g. 9:00-16:00
Stara Kordegarda
Wstęp wolny

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz