czwartek, 1 grudnia 2011

Moje Łazienki: projekt badawczo-edukacyjny rozpoczęty!

Łazienki Królewskie to nie tylko zabytkowe budowle. To przede wszystkim ludzie odwiedzający park każdego dnia. Myśląc o Łazienkach mamy przed oczami miejsce spacerów, wspomnienia z dzieciństwa, wycieczki szkolne, pierwsze pocałunki, karmienie wiewiórek, rurki z kremem w cieniu letniej rezydencji króla Stanisława Augusta.

W ramach projektu „Moje Łazienki” zbieramy osobiste wspomnienia dotyczące Łazienek Królewskich. Usłyszane opowieści chcemy połączyć w społeczny, współczesny portret tego wyjątkowego miejsca. Zebrany materiał zostanie udostępniony online, a także stanie się podstawą do tworzenia wystaw, projektów edukacyjnych, publikacji i wielu innych działań w przestrzeniach parku i nie tylko.

Nasze poszukiwania ciekawych zdarzeń rozpoczęliśmy od wywiadów z pracownikami Łazienek Królewskich. Długie jesienne wieczory sprzyjają rozmowom i snuciu opowieści, dlatego zaprosiliśmy grupę doświadczonych pracowników do podzielenia się wspomnieniami związanymi z wieloletnią pracą w naszym parku. Pierwszy odcinek będziemy nadawać ze SZKLARNI.

Elzbieta Badowska intro by Lazienki Krolewskie Edu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz