środa, 14 września 2011

MELODEUSZ czyli Warszawska Jesień dla dzieci w Łazienkach!Ośrodek Edukacji Muzealnej Muzeum Łazienki Królewskie i Warszawska Jesień zapraszają wszystkich młodych muzyków do Starej Kordegardy na spotkania z Melodeuszem! Instalacja dźwiękowo-muzyczna w ramach Małej Warszawskiej Jesieni w Starej Kordegardzie.

Dzieci słyszą więcej niż my – dorośli. Dlatego zdecydowaliśmy się włączyć w rozwijanie ich muzycznej wyobraźni „Małą Warszawską Jesień” - pierwszy festiwal muzyki współczesnej przygotowany z myślą o młodszych odbiorcach.

Melodeusz to działający na wyobraźnię i zmysły dziecięce okrągły, kolorowy obiekt złożony z 26 mini odtwarzaczy. Odtwarzacze zawierają fragmenty utworu muzycznego do samodzielnego zagrania - złożenia. Wciskając guziczki, dzieci odtwarzają nagrane dźwięki instrumentów w dowolnych zestawieniach albo wszystkie naraz.


Na małych kompozytorów czyhają przygotowane pułapki - niektóre instrumenty mają śmieszną barwę dźwięku albo grają nie pasującą do pozostałych figurę. Ale właściwie czemu nie ułożyć utworu z tych właśnie niechcianych, nie pasujących elementów? Melodeusz może też przemówić za sprawą wplecionych w nagrania głosek.

Stara Kordegarda 16-25.09 godz. 9:00-18:00
wstęp wolny

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz