piątek, 1 lipca 2011

Wakacyjne Łazienki


Wakacyjne Łazienki
Zapraszamy na kreatywne wakacje w Łazienkach Królewskich! Ośrodek Edukacji Muzealnej przygotował ciekawe propozycje na lipiec i sierpień – dla małych, średnich i tych całkiem dużych.

Stacja Kordegarda
We wszystkie wakacyjne niedziele w godz. 11:00-16:00 zapraszamy dzieci i dorosłych do Starej Kordegardy na gry planszowe, zabawy rodem z XVIII wieku, zajęcia plastyczne, projekcje, wystawy i warsztaty, a także na książkę przy kawie i muzyce czasów Stanisława Augusta.

A dodatkowo warsztaty edukacyjne:

Rzeżuchowce i Patyczaki – warsztaty Land Artu, czyli Sztuki Ziemi, dla dzieci
5, 6, 7, 8 lipca godz. 10:00-14:00
Jak zrobić rzeźby z piasku, kamieni i rzeżuchy? Jak z samych patyków stworzyć dzieło sztuki? Jak patrzeć na świat przyrody i jak go oswoić?
Pojedynczy bilet: 25 zł
Karnet na wszystkie warsztaty w cyklu: 90 zł

Łazienkowskie gry terenowe – niezwykła przygoda w plenerach ogrodów
10 i 24 lipca g. 11:00-13:00 Jak dobrze znasz ogrody łazienkowskie? Czy wiesz gdzie płynie woda, ile wskazówek ma zegar słoneczny i co znaczy ubi leones? Rusz głową i startuj z nami w niezwykłą podróż odkrywającą tajemnice Łazienek Królewskich!
Bilet: 10 zł/os Miejsce spotkania: Stara Kordegarda

Butoh w Łazienkach – warsztaty tańca japońskiego dla dorosłych
19-23 lipca godz. 18:30-21:30
Taniec butoh rodzi się z wzajemnej relacji tancerza i miejsca, w którym tańczy. Pięć kolejnych lipcowych wieczorów stanie się okazją, by na deskach Amfiteatru „otańczyć” przestrzeń Łazienek Królewskich. Inspiracją będzie niebo, wiatr, letni deszcz, zaś pierwszą widownią – układający się do snu ogród łazienkowski. Będziemy tańczyć z przyrodą, zwierzętami i duchami tego miejsca, snując ruchem opowieści o ludziach, którzy w nim żyli.
Karnet na wszystkie zajęcia: 200 zł

Łazienki animowane – warsztaty filmu animowanego dla dzieci
2, 3, 4, 5 sierpnia godz. 10:00-14:00
Pełen niespodzianek świat Łazienek Królewskich i XVIII-wieczna bajka będą inspiracją do tworzenia własnych animacji. W technice poklatkowej można będzie ożywić łazienkowskie rzeźby, zaprojektować własny ogród, a na koniec zabrać do domu niepowtarzalną, filmową pamiątkę.
Pojedynczy bilet: 25 zł
Karnet na wszystkie warsztaty w cyklu: 90 zł

Parady Potockiego – warsztaty teatralne dla dzieci
16-26 sierpnia godz. 10:00-13:00
Miłośników teatru i gry aktorskiej zapraszamy do udziału w prawdziwym przedstawieniu teatru dworskiego – przez zabawę do sztuki Jana Nepomucena Potockiego „Parady”, która zostanie przedstawiona publiczności w ostatnim dniu warsztatów na deskach Teatru Stanisławowskiego!
Karnet na wszystkie zajęcia: 200 zł


Zapisy: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz