piątek, 17 czerwca 2011
Urodziny po królewsku
Ośrodek Edukacji Muzealnej prowadzi nowy program Urodziny po królewsku - zapraszamy do wspólnej organizacji przyjęcia urodzinowego połączonego z poznawaniem naszych obiektów muzealnych i epoki stanisławowskiej.
Kontakt: urodziny[a]lazienki-krolewskie.pl
czwartek, 16 czerwca 2011
Warszawa się edukuje. Odcinek Architektura
1. Warsztaty plenerowe dla dzieci w wieku 6-10 lat "Pewnego razu przyjechał do Warszawy..." z cyklu "Tata Tasiemka, Mama Syrenka". Spotkanie poprowadzi Jarek Kaczmarek (Grupa Studnia O.) i Katarzyna Szurman (Kapela Ze Wsi Warszawa). W programie m.in. prezentacja i opowiadanie legend warszawskich, śpiewanie tradycyjnych i nowych piosenek o Warszawie, wspólne tworzenie opowieści, rozwiązywanie zagadek, zabawa z rytmem, rozwijanie umiejętności muzycznych. Park Wolności, Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79, (wejście od ul. Przyokopowej). Sobota godz. 12.00. Wstęp wolny.
2. Warsztat rodzinny w Projekcie Kordegarda towarzyszący wystawie Bartosza Muchy „52 leniwe tygodnie. Paraarchitektura”
Na zajęciach będziemy dyskutować o pracach młodego artysty z Krakowa, spróbujemy zastanowić się „co autor miał na myśli” i dlaczego nazwał swoje projekty „para architektura”. Następnie, żeby zmienić konwencję rodzinnych warsztatów, dzieci i rodzice będą pracować osobno nad projektem własnego domu, po to aby na końcu porównać swoje wyobrażenia...
Prowadzenie: Magdalena Olasińska. Zapisy: Dział Edukacji 22/ 556 96 71. Wstęp wolny. Miejsce spotkania: PROJEKT KORDEGARDA, ul. Gałczyńskiego 3 (na tyłach Nowego Światu)
3. W sobotę, 18 czerwca, ruszają objazdowe wykłady o architekturze Warszawy. Sprawdzimy czy targ kwiatowy i cmentarz mogą być ogrodem, jak miała wyglądać dzielnica Piłsudskiego i jak będzie wyglądać Warszawa w przyszłości.
- zapisywać można się do piątku pod adresem osiedlamysie@um.warszawa.pl (wstęp wolny, obowiązuje rejestracja) i pod tel:22 44 333 87
- wycieczki trwają około 2 godzin
4.Fundacja Mama zaprasza na kolejne warsztaty dla dzieci w wieku 2-7 lat przygotowane we współpracy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
„Znaki i Symbole” to warsztaty powiązane z wystawą kolekcji Muzeum. Będą nawiązywać do prac Yael Bartany i jej tryptyku „...i zadziwi się Europa”, który jest właśnie prezentowany w polskim pawilonie na 54. Międzynarodowym Biennale Sztuki w Wenecji. Dzieci obejrzą fragmenty filmu „Mur i wieża”. Porozmawiamy o symbolach i znakach. Zastanowimy się nad znaczeniem różnych symboli: od kota czy misia, przez syrenkę i flagę narodową (barwy narodowe) po takie symbole jak np. swastyka. Częścią warsztatu będzie też wspólne budowanie muru i wieży z kolorowych pudeł i opakowań z odzysku oraz praca z kolorowankami dla dzieci stworzonymi przez Yael Bartanę specjalnie na potrzeby projektu. Warsztat poprowadzą Patrycja Dołowy i Anna Pietruszka-Dróżdż.
warsztaty: 17 czerwca (piątek), godz. 11.00
warsztaty: 18 czerwca (sobota),godz. 11.00 (pierwsza grupa) i godz. 12.30 (druga grupa)
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy: patrycja@fundacjamama.pl
środa, 15 czerwca 2011
czwartek, 9 czerwca 2011
Wystawa w Starej Kordegardzie - zapraszamy
Prezentowana w czerwcu wystawa multimedialna, ukazuje przebieg projektu Łazienki dają głos!, którego finał miał miejsce 29 maja. Tego dnia eksponaty Łazienek Królewskich ożyły! Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, ubrani w czarno-białe kapelusze, stanęli przed wybranymi przez siebie przedmiotami by móc podzielić się ze zwiedzającymi opowieścią.
piątek, 3 czerwca 2011
Dźwiękowo-Ruchowy Wehikuł Czasu
Dźwiękowo-ruchowy wehikuł czasu
Muzyczno-ruchowa podróż w czasie do XVIII wieku - niedzielne warsztaty dla dzieci.
Ideą warsztatów jest rozwój wyobraźni oraz dziecięcej świadomości ciała poprzez pracę z dźwiękiem i ruchem. Zabawa w grupie z wykorzystaniem rytmu może pomóc przezwyciężyć nieśmiałość oraz dać szansę na rozwinięcie własnych zasobów. Celem spotkań jest także zapoznanie uczestników z elementami obyczajowości, kultury i sztuki dworu XVIII wieku. Dzięki użyciu dźwięku, ruchu i doświadczeniu różnic i podobieństw do ludzi tamtych czasów, dzieci mogą oswoić sobie Łazienki Królewskie i przekonać się, że są one ciekawe i przyjazne.
Najbliższe warsztaty: 5 czerwca- Stara Pomarańczarnia g. 15:00
Odpowiemy sobie na pytania: jak zbudować wehikuł czasu i czy w podróży do przeszłości trzeba zażywać aviomarin. Gdy już dotrzemy do XVIII wieku, będziemy badać jakie dźwięki możemy wydawać ciałem, a potem zagramy Haydna na ręce, nogi i głowy.
Ruszaj z nami w podróż w czasie do XVIII wieku! Nasz wehikuł staruje!